KOBIETY A MUAYTHAI

Kobiety a Muaythai

Muaythai jako trudny sport walki, wymagający siły i poświęcenia zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród mężczyzn, ale również wśród kobiet.

Współczesne kobiety trenujące Muaythai praktycznie nie ustępują mężczyznom, a czasami są od nich lepsze. Nie boją się tego, że Muaythai jest pełno kontaktowym sportem, o niezwykle twardych regułach.

Rozgrzewka, rozciąganie, technika, ćwiczenia siłowe, boksowanie, kopanie, lewy prosty, prawy sierp – półtorej godziny ogromnego wysiłku fizycznego i psychicznego, którego nie każdy byłby w stanie wytrzymać. Treningi muaythai są identyczne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jedyną różnicę zaobserwować można na ringu: W Tajlandii kobiety walczą dwuminutowe rundy z dwuminutowymi przerwami, a mężczyźni – trzyminutowe rundy z jednominutową przerwą. Natomiast na Zachodzie rundy i przerwy różnią się w zależności od miejsca, zawodów, decyzji trenerów i promotorów. Na przykład na Mistrzostwach Polski Muaythai jest tak, że kobiety walczą trzy rundy po trzy minuty z jednominutową przerwą.

Spośród wielu dostępnych sztuk walki Muaythai może stanowić dla kobiet idealny wybór. Wzmacnia poczucie własnej wartości, poprawia wygląd i dodaje pewności siebie. W tym sporcie nie ma żadnych ograniczeń – można być chudym, grubym, niskim, wysokim, można mieć lat 15 jak i 45, to wszytko nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli tylko mamy chęć i nie ma przeciwskazań zdrowotnych, można zacząć trenować Muaythai.