LEKCJE MUAYTHAI – LEKCJE ŻYCIA!

Lekcje Muaythai - lekcje życia

Muaythai to nie tylko walka pomiędzy dwojgiem ludzi. Jest to także walka z samym sobą, ze swoim lenistwem, z bólem mięśni, chęcią odłożenia treningów oraz niedotrzymania sportowego reżimu. Aby zostać mistrzem w Muaythai należy ciężko pracować nad sobą, opanować swoje emocje, kontrolować je i być pewnym siebie.

Muaythai wpływa w znacznym stopniu nie tylko na rozwój fizyczny, ale także na charakter człowieka. Podczas treningów Muaythai kształtują się odwaga, wytrwałość i pracowitość. Dodatkowo trening doskonale rozwija umysł, wszystkie cechy fizyczne oraz temperament. Wybierając boks tajski – wybieramy zdrowy i aktywny tryb życia.

Trenując Muaythai, można rozwinąć w sobie następujące cechy:

Uczciwość

Bądź uczciwy wobec siebie. Przyjmij siebie takim jakim jesteś, ze wszystkimi niedociągnięciami oraz wadami. Wychodząc na ring musisz mieć czysty i przyjazny umysł, nie obciążaj się kłamstwem. Oceniaj realnie swoje szanse. Rozwój zacznie się wtedy, kiedy przestaniesz się okłamywać i zaczniesz pracować. Muaythai uczy i kształtuje jedną z głównych cech charakteru człowieka – być uczciwym wobec siebie i bliskich osób.

Odwaga

Każde nowe przedsięwzięcie wymaga od nas odwagi. Myśli o sparingu czy o nadchodzącej walce wymagają sporo pewności siebie. Wyjść na ring, walczyć, kontrolować każdy ruch, nie zgubić się w swoich myślach, skupić się na tej konkretnej walce – wszystkie te działania wymagają ogromnego poświęcenia i jeszcze większej odwagi.

Tylko do przodu

Tylko tym, którzy są pewni siebie, którzy zawsze idą do przodu, nie patrząc na trudności, które pojawiają się na ich drodze uda się osiągnąć sukces, wygrać walkę nie tylko na ringu, ale i w życiu codziennym. Zwycięzcami nie są ci, którzy nie mieli porażek, ale ci, którzy potrafią wstać niezależnie od tego, jak dużo bólu i przykrości zaznali w swoim życiu.

Wygrywaj

Mimo brutalności i mocy, Muaythai uczy jednej z najważniejszych rzeczy w życiu – uczy nas wygrywać. Każdy kolejny trening, lepszy wynik jest małym zwycięstwem. Pamiętaj, że sukces nie przyjdzie w jeden dzień – rozwijaj się i kształtuj krok po kroku.