UNESCO I IFMA

UNESCO - IFMA

Od ponad dwadzieścia lat IFMA poprzez sport wnosi istotny wkład w życie społeczne.

Celem poszerzenia swojej działalności IFMA nawiązuje ważne partnerstwa z organizacjami takimi jak Peace & Sport, Generations for Peace, UNWomen, a aktualnie również z UNESCO.

Projekty społeczne opracowane przez IFMA i wspierane przez UNESCO mają kluczowe znaczenie w niesieniu pomocy młodzieży, zwłaszcza tej z obszarów o niekorzystnych warunkach ekonomicznych, jak również z różnymi problemami patologicznymi.

IFMA i UNESCO współpracują nad zwiększeniem zaangażowania IFMA w projekty społeczne. Głównie skupiają się na kampanii Sport Is Your Gang, która realizowana jest już w wielu krajach.

Dr Sue Vizer z UNESCO Asia-Pacific określa partnerstwo UNESCO I IFMA jako wspieranie Międzynarodowej Federacji Amatorskiego Muaythai poprzez pracę badawczą oraz dzielenie się doświadczeniem, aby pomóc federacjom odszukać obszary, w których można rozwijać odpowiedzialność społeczną. Dr Sue Vizer doradzała w znalezieniu obszarów na jakich warto się skupić, które są niezwykle ważne społecznie. Wskazywała między innymi na: rozwój sportu w szkołach, promowanie muaythai wśród kobiet, pracę z osobami niepełnosprawnymi oraz zwiększenie zasięgu już istniejących projektów, na przykład takich, jak działający już z sukcesem w Polsce, „Muaythai against drugs”.

 

Źródło: International Federation of Muaythai Amateur (IFMA)
http://www.ifmamuaythai.org/